Organizatorzy

 

 

 

 

Patroni

Organizatorzy

Śląskie Targi Książki powstają z inicjatywy spółek Murator EXPO (organizator wykonawczy) i Targi Książki (partner merytoryczny)

Miastem Współgospodarzem są Katowice.

Targi Książki – spółka powstała w 2010 roku w wyniku porozumienia wydawców i spółki targowej. Jej celem jest organizacja Warszawskich Targów Książki, jako kluczowej imprezy polskiej branży wydawniczej, stanowiącej forum wymiany doświadczeń zawodowych i informacji na temat innowacyjnych rozwiązań i technologii dla rynku wydawniczego oraz platformę biznesowych kontaktów branży, także inicjowanie i organizacja nowatorskich projektów wystawienniczych w innych ośrodkach w kraju czy targów wirtualnych. W gronie założycieli spółki są: Agencja Edytorska EZOP, Firma Księgarska Olesiejuk, Oficyna Wydawnicza RYTM, Towarzystwo Autorów i Wydawców Prac Naukowych UNIVERSITAS oraz wydawnictwa BELLONA, BOSZ, Jeden Świat, Poligraf, Salezjańskie, Sonia Draga oraz ZYSK i S-ka. Branżę targową w gronie wspólników reprezentuje Murator EXPO.

 

Spółka Murator EXPO jest doświadczonym stołecznym organizatorem targów, wystaw i konferencji, jednym z liderów branży targowej w Polsce, zarówno pod względem liczby wystawców i zwiedzających, jak i jakości dostarczanych usług.

W 2015 roku w zorganizowanych przez Murator EXPO targach i plenerach literackich uczestniczyło 220 tys. zwiedzających i 2,5 tys. wystawców. Targi Murator EXPO mają bogatą i zróżnicowaną oprawę programową, towarzyszą im: wykłady, nieodpłatne porady specjalistów, seminaria, debaty i spotkania środowiskowe, dyskusje, warsztaty, animacje i pokazy.

W swej ofercie posiadamy wydarzenia związane m.in. z:

  • sektorem wydawniczym (Warszawskie Targi Książki, Nadmorski Plener Czytelniczy w Gdyni, Miasteczko Literackie w Szczecinie, Śląskie Targi Książki w Katowicach)
  • branżą sportów wodnych i rekreacji (Targi Sportów Wodnych i Rekreacji WIATR i WODA w Warszawie, Targi Sportów Wodnych i Festiwal Żeglarski WIATR i WODA w Gdyni)
  • rynkiem nieruchomości mieszkaniowych (Targi Nowy DOM, Nowe MIESZKANIE w Warszawie, Gdańsku, Gdyni i Wrocławiu)

Jesteśmy także wydawcą i administratorem serwisów internetowych me-mieszkania.pl - dla osób poszukujących mieszkań, domów czy apartamentów oraz waspar.pl - z ofertą branży sportów i rekreacji na wodzie.

Murator EXPO jest częścią Grupy ZPR Media - jednej z najdynamiczniej rozwijających się grup medialnych w Polsce. Obecnie Grupa ZPR Media jest jednym z największych wydawców prasowych, nadawców radiowych i telewizyjnych oraz właścicieli serwisów internetowych. Prowadzi także działalność eventową w zakresie organizacji imprez i koncertów.

więcej: www.muratorexpo.pl
 

Godziny otwarcia

 

piątek i sobota w godz.  10.00-18.00

niedziela w godz. 10.00-17.00

WSTĘP WOLNY

Jak dojechać

 

 

Nasze imprezy