Patroni

Organizatorzy

 

 

 

 

O targach

4. Śląskie Targi Książki, odbędą się w Katowicach w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w dniach 12-14 października 2018 roku. Miastem - Współgospodarzem Targów są Katowice, partnerem merytorycznym spółka Targi Książki, za organizację wykonawczą odpowiada firma Murator EXPO. Wśród patronów honorowych jest Biblioteka Śląska.

Targi Książki w Katowicach, zainagurowane w 2015 r., oferują miłośnikom literatury doskonałą okazję do spotkań z wybitnymi twórcami – pisarzami i poetami, ilustratorami i tłumaczami, także znanymi i lubianymi osobistościami świata kultury i sztuki, są impulsem rozwijającym pasję czytania i okazją do zakupu książek w dobrych cenach.

Skierowane są przede wszystkim do czytelników, ale też do grup zawodowych, które książkę tworzą i promują – autorów, tłumaczy, wydawców, poligrafów, księgarzy, bibliotekarzy także krytyków literackich, dziennikarzy i blogerów. Prezentacji oferty blisko 150 wydawnictw towarzyszy różnorodny i bogaty program wydarzeń – spotkania z autorami, debaty, wydarzenia artystyczno-literackie i liczne atrakcje dla dzieci.

Ważne miejsce Śląskich Targi Książki w kalendarzu imprez kulturalnych Katowic potwierdza bilans trzeciej edycji – 108 autorów z Polski i zagranicy, 144 wystawców oraz rekordowa, 34-tysięczna publiczność!

 

Zapraszamy serdecznie! W piątek i sobotę - 12 i 13 października w godzinach  10.00-18.00, w niedzielę - 14 października w godzinach 10.00-17.00.

 

Wstęp na Targi jest wolny.

 

Równolegle ze Śląskimi Targami Książki w tym samym terminie w MCK w Katowicach odbędą się Śląskie Targi Sportów i Rekreacji WIATR i WODA.

Godziny otwarcia

 

piątek i sobota w godz.  10.00-18.00

niedziela w godz. 10.00-17.00

WSTĘP WOLNY

Jak dojechać

 

 

Nasze imprezy