Organizatorzy

 

 

 

 

Patroni

O targach

Zapraszamy na  Śląskie Targi Książki do Katowic.  

Śląskie Targi Książki to ogólnopolskie wydarzenie kulturalne skierowane do miłośników literatury - czytelników, a także wszystkich grup zawodowych, które książkę tworzą i promują – autorów, tłumaczy, wydawców, poligrafów, księgarzy, bibliotekarzy także krytyków literackich, dziennikarzy i blogerów. Pragniemy, aby Śląskie Targi Książki na stałe wpisały się w kalendarz nowatorskich imprez kulturalnych Katowic i w dobie wszechobecnego internetu były miejscem bezpośrednich spotkań czytelnika z książką i świętem słowa pisanego.

Naszym celem jest popularyzacja czytelnictwa wśród mieszkańców regionu, przez nowoczesną prezentację aktualnej oferty rynku wydawniczego. Ekspozycji wystawców towarzyszyć jej będzie bogaty program wydarzeń artystyczno-literackich. Odbędą się spotkania z autorami, przedstawicielami świata kultury, nauki, sztuki i mediów.

 

Grupy docelowe

Profesjonaliści: autorzy, ilustratorzy, tłumacze, wydawcy, poligrafowie, księgarze, bibliotekarze, ci którzy książkę promują i o niej piszą.

Czytelnicy: Targi kierujemy przede wszystkim do czytelników - młodych i dojrzałych miłośników słowa. Będziemy zachęcać publiczność z całej Polski – ze szczególnym uwzględnieniem mieszkańców Katowic i regionu – do wizyty na Targach z rodzinami, bowiem w zróżnicowanej ofercie Śląskich Targów Książki każdy znajdzie coś dla siebie. Szczególnie zadbamy o młodych czytelników – piątek będzie dniem z atrakcjami programowymi dla zorganizowanych grup dzieci i młodzieży.

Wystawcy: W ofercie wystawców z całej Polski, którzy zaprezentują się podczas Śląskich Targów Książki znajdzie się m.in.: literatura piękna, literatura popularnonaukowa, encyklopedie, albumy, słowniki, leksykony, literatura dla dzieci i młodzieży, komiksy, fantastyka, książka artystyczna, książka akademicka i naukowa, poradniki i przewodniki, gazety i czasopisma a także e-booki i audiobooki.

 

Więcej informacji: Teresa Wieczorek: Koordynator ds. Sprzedaży; tel.: (22) 829 66 86; tel. kom.: +48 696 452 741;

 

Więcej kontaktów

Jak dojechać

 

 

 

Nasze imprezy

 

 

Godziny otwarcia

 

piątek i sobota w godz.  10.00-18.00

niedziela w godz. 10.00-17.00

WSTĘP WOLNY