Odwiedź nas

od 10.00 do 18.00.
Wstęp wolny

Organizatorzy

 

 

 

 

Jak dojechać

 

 

Nasze imprezy

 

Aktualności

Okazja dla profesjonalistów

27.09.2016

Jak zwykle będzie nam miło gościć na Targach przedstawicieli różnych kręgów zawodowych, pracujących z książką. Od samego rana pierwszego dnia Targów zapraszamy wydawców i młodych twórców ilustracji do książek dla dzieci na spotkanie pt. „Książka dobrze zaprojektowana – zacznijmy od dzieci. Pięć edycji konkursu”. Dr Anna Machwic z ASP Katowice, koordynatorka projektu, w którym udział biorą studenci polskich i zagranicznych szkół artystycznych, omówi możliwości współpracy wydawców z jego organizatorami i młodymi artystami. 

Doceniając nowe grupy odbiorców naszego wydarzenia, dużo miejsca poświęcamy blogerom. Specjalnie na Targi Śląscy Blogerzy Książkowi przygotowali panel dyskusyjny o literaturze, dobrym blogowaniu i współpracy z wydawcami, zatytułowany „Jak pisać recenzje, żeby coś z tego mieć?”. 

Na Targach szczególnie gorąco witamy także księgarzy. W imieniu Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Księgarzy / Oddziału Śląskiego zapraszamy tę grupę odbiorców na uroczyste wręczenie Nagrody Księgarzy Śląskich Genius Loci – Wiernego Opiekuna Ziemi Śląskiej dla zasłużonego pisarza regionalnego. 

Nie zapominamy też o bibliotekarzach, nauczycielach i pedagogach. Ciekawym punktem programu może być dla nich spotkanie z Aliną Koliński, koordynatorką projektów zagranicznych i wielokulturowych w Bibliotece Miasta Köln, która opowie o projekcie dla dzieci pod tytułem „Czy ty właściwie wiesz, jak bardzo cię lubię”, zrealizowanym w ramach obchodów 25. Jubileuszu Partnerstwa Miast Köln-Katowice. Ponadto szczególnie polecamy niedzielne spotkanie dla nauczycieli, jak i rodziców pt. „Rola umiejętności społecznych w życiu i edukacji dzieci i młodzieży”. Trener motywacyjny i autor jedynych w Polsce książek o ich rozwoju osobistym i społecznym Michał Zawadka przedstawi techniki efektywnej komunikacji z dzieckiem i nastolatkiem oraz budowania partnerstwa opartego na empatii. Nie można też opuścić jubileuszowego spotkania z okazji 25-lecia czasopisma o książce dla dzieci „Guliwer”, z udziałem znawców tematu: prof. Joanny Papuzińskiej, Idy Pierelotkin, Emilii Kiereś, Zuzanny Orlińskiej, prof. Jana Malickiego i Anety Satławy. Dla nauczycieli i rodziców, którzy chcieliby dowiedzieć się, jak sprawić aby ich dzieci mówiły po angielsku, polecamy warsztaty przeprowadzony w tym języku z autorem dwujęzycznych książeczek edukacyjnych Kuzie Nhakaniso. 

Dla przedstawicieli branży, jak i mieszkańców Katowic Miejska Biblioteka Publiczna przygotowała poza terenem Targów, w Klubie Królestwo wieczorną atrakcję – PechaKuchaNight (z japońskiego „peczakcza”, czyli „pogawędka”). Jest to impreza organizowana w ponad 900 miastach na całym świecie, w Katowicach odbywa się już po raz szesnasty. To rodzaj nieformalnego spotkania, w czasie którego każdy chętny może przez 7 minut przedstawić swoje pomysły i zaprezentować 20 slajdów na określony temat. Tematyką tej imprezy będą książki, wydawnictwa, biblioteki, pasje czytelnicze itp. Do udziału w tej edycji szczególnie zapraszamy bibliotekarzy, księgarzy, blogerów, osoby związane z książką i jej wydawaniem, ale także wszystkich zainteresowanych. Szczegółowe informacje: 664 428 550, 

Powrót

Patroni