Organizatorzy

 

 

 

 

Patroni

Aktualności

Okazja dla profesjonalistów

27.09.2016

Jak zwykle będzie nam miło gościć na Targach przedstawicieli różnych kręgów zawodowych, pracujących z książką. Od samego rana pierwszego dnia Targów zapraszamy wydawców i młodych twórców ilustracji do książek dla dzieci na spotkanie pt. „Książka dobrze zaprojektowana – zacznijmy od dzieci. Pięć edycji konkursu”. Dr Anna Machwic z ASP Katowice, koordynatorka projektu, w którym udział biorą studenci polskich i zagranicznych szkół artystycznych, omówi możliwości współpracy wydawców z jego organizatorami i młodymi artystami. 

Doceniając nowe grupy odbiorców naszego wydarzenia, dużo miejsca poświęcamy blogerom. Specjalnie na Targi Śląscy Blogerzy Książkowi przygotowali panel dyskusyjny o literaturze, dobrym blogowaniu i współpracy z wydawcami, zatytułowany „Jak pisać recenzje, żeby coś z tego mieć?”. 

Na Targach szczególnie gorąco witamy także księgarzy. W imieniu Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Księgarzy / Oddziału Śląskiego zapraszamy tę grupę odbiorców na uroczyste wręczenie Nagrody Księgarzy Śląskich Genius Loci – Wiernego Opiekuna Ziemi Śląskiej dla zasłużonego pisarza regionalnego. 

Nie zapominamy też o bibliotekarzach, nauczycielach i pedagogach. Ciekawym punktem programu może być dla nich spotkanie z Aliną Koliński, koordynatorką projektów zagranicznych i wielokulturowych w Bibliotece Miasta Köln, która opowie o projekcie dla dzieci pod tytułem „Czy ty właściwie wiesz, jak bardzo cię lubię”, zrealizowanym w ramach obchodów 25. Jubileuszu Partnerstwa Miast Köln-Katowice. Ponadto szczególnie polecamy niedzielne spotkanie dla nauczycieli, jak i rodziców pt. „Rola umiejętności społecznych w życiu i edukacji dzieci i młodzieży”. Trener motywacyjny i autor jedynych w Polsce książek o ich rozwoju osobistym i społecznym Michał Zawadka przedstawi techniki efektywnej komunikacji z dzieckiem i nastolatkiem oraz budowania partnerstwa opartego na empatii. Nie można też opuścić jubileuszowego spotkania z okazji 25-lecia czasopisma o książce dla dzieci „Guliwer”, z udziałem znawców tematu: prof. Joanny Papuzińskiej, Idy Pierelotkin, Emilii Kiereś, Zuzanny Orlińskiej, prof. Jana Malickiego i Anety Satławy. Dla nauczycieli i rodziców, którzy chcieliby dowiedzieć się, jak sprawić aby ich dzieci mówiły po angielsku, polecamy warsztaty przeprowadzony w tym języku z autorem dwujęzycznych książeczek edukacyjnych Kuzie Nhakaniso. 

Dla przedstawicieli branży, jak i mieszkańców Katowic Miejska Biblioteka Publiczna przygotowała poza terenem Targów, w Klubie Królestwo wieczorną atrakcję – PechaKuchaNight (z japońskiego „peczakcza”, czyli „pogawędka”). Jest to impreza organizowana w ponad 900 miastach na całym świecie, w Katowicach odbywa się już po raz szesnasty. To rodzaj nieformalnego spotkania, w czasie którego każdy chętny może przez 7 minut przedstawić swoje pomysły i zaprezentować 20 slajdów na określony temat. Tematyką tej imprezy będą książki, wydawnictwa, biblioteki, pasje czytelnicze itp. Do udziału w tej edycji szczególnie zapraszamy bibliotekarzy, księgarzy, blogerów, osoby związane z książką i jej wydawaniem, ale także wszystkich zainteresowanych. Szczegółowe informacje: 664 428 550, 

Powrót

Jak dojechać

 

 

Nasze imprezy

 

Godziny otwarcia

 

piątek i sobota w godz.  10.00-18.00

niedziela w godz. 10.00-17.00