Organizatorzy

 

 

 

 

Patroni

Aktualności

Literatura i muzyka – dwie bramy do wolności

16.09.2016

Ważnym wydarzeniem ŚTK, łączącym literaturę z muzyką, będzie Wieczór Wystawców, na który zaproszenie otrzyma ponad 150 wystawców tegorocznych Targów i ich goście. Przewidzieliśmy także dodatkowe bilety dla publiczności – miłośników literatury, jak i jazzu. 

Program Wieczoru rozpoczniemy od wręczenia nagrody Biblioteki Śląskiej – Śląskiego Wawrzynu Literackiego Filipowi Springerowi za najlepszą książkę 2015 roku pt. „13 pięter”. Będzie to też dobra okazja, by wspomnieć o bogatej tradycji krytyki literackiej na Śląsku i kilkunastoletniej historii Nagrody. Od 1999 r. znawcy i miłośnicy polskiej literatury współczesnej, na comiesięcznych, otwartych spotkaniach Klubu Dobrej Książki w Bibliotece Śląskiej, rekomendują ich zdaniem najbardziej wartościowe publikacje. Ostatecznie książka roku, wydana po raz pierwszy w roku poprzedzającym nominację, wybierana jest w plebiscycie przez samych czytelników tej największej książnicy na Górnym Śląsku. 

Wieczór Wystawców uświetnią swoją obecnością nie tylko ważni artyści sceny literackiej, ale także muzycznej. Nie lada gratką dla wielbicieli swingu będzie koncert „Illinois Jaquet in Memoriam", zagrany przez wybitnych przedstawicieli polskiej szkoły saksofonu: Jana Ptaszyna Wróblewskiego, Macieja Grzywacza, Macieja Sikałę, Wojtka Staroniewicza, Darka Herbasza, Irka Wojtczaka, Tomasza Grzegorskiego, Michała Ciesielskiego, Piotra Chęckiego i Przemka Dyakowskiego. Towarzyszyć im będą dwaj znakomici muzycy: Wojciech Karolak (organy Hammonada) i Eric Allen (perkusja). To bezprecedensowe, muzyczne wydarzenie zostało zainicjowane przez organizatorów ŚTK we współpracy z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach. 

Wieczór Wystawców odbędzie się w sobotę 1 października, o godz. 19.30 w siedzibie NOSPRu przy pl. Wojciecha Kilara 1. Honorowane będą specjalne zaproszenia. Informacje o dodatkowych, odpłatnych biletach można znaleźć na stronie: www.nospr.org.pl

Powrót

Jak dojechać

 

 

Nasze imprezy

 

Godziny otwarcia

 

piątek i sobota w godz.  10.00-18.00

niedziela w godz. 10.00-17.00